Vlastní svět (6.díl) (Honza)

22. listopadu 2011 v 17:41 | Bonnie Paranoid |  Vlastní svět...
Ahoj....
Mám se normálně, jako vždycky. Ikdyž možná o maličko hůř. Ale tak už to bývá...:x

Nevím, kde se ve mě najednou vzalo tolik odvahy. Koukal na mě, chytil se za tvář. ,,Počkej po škole. Tady se s tebou rvát nebudu."
Najednou jsem se nebál. Posadil se na své místo a počkal na zahájení vyučování příchodem učitele. Pak můj zrak sjel pod tabuli. Stála tam. Ta malá holčička. Teď mi přišla protivná a zlá. Šla za mnou, ikdyž jsem odcházel ze školy. David už za mnou nepřišel, jak jinak.
,,Honzo!" uslyšel jsem za sebou dívčí hlas. Bára. Přidala do kroku. Dohnala mě. ,,Děkuju."
,,To spíš já bych měl poděkovat, ne?" řekl jsem potichu.
,,Jo, jenže....já to chtěla udělat. Totiž, chtěla jsem říct, že jsem už dávno chtěla říct něco proti tomu jejich piomýmu chování..." zakoktávala se.
,,Jo, jasně, chápu.." Ta holka přede mnou stála. Nemyslím Báru, myslím tu malou. ,,Jestli jsem tě zatáh do problémů, tak..."
,,Nezatáh. Jsem ráda." cítil jsem na sobě její pohled. A pak mě něco bodlo do břicha. Ta malá holka se jenom usmívala.
,,Víš, je mi blbý to řikat, ale....nechtěla bys zajít třeba někam mimo školu?" zeptám se. Ne proto, že bych se s ní opravdu CHTĚL sejít, ikdyž je pravda, že se mi líbila. Potřeboval jsem ohlídat. Když budu s ní, nepudu nikam s tou malou.
Oči se jí rozzářily. ,,Třeba se projít?"
Ano, šli jsme se projít. Ptala se na mě, co dělám ve volném čase a tak. Upřímně, nebylo mi moc příjemné mluvit o mě a tak jsem při nejbližší příležitosti přesměroval hovor k ní. ,,Fotím, hraju na flétnu....chodim na procházky. Nic moc."
Nic moc? Lepší než nákupy a líčení. Posadili jsme se na lavičku u lesa. Povídali jsme si, ta malá holka se úplně ztratila. Když jsme se k sobě přibližovali, možná už mohlo dojít k něčemu jinému než povídání, spatřil jsem za ní mladého, asi třicetiletho chlapa. Poznal jsem v něm toho, kterého jsem viděl v hořícím domě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anne-Adie Anne-Adie | Web | 23. listopadu 2011 v 6:39 | Reagovat

sakra... a co se stane teď? pokračování...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama