Vlastní svět (4.díl) (Honza)

20. listopadu 2011 v 21:55 | Bonnie Paranoid |  Vlastní svět...
Honza
Jako bych na chvíli ztratil vědomí. Pamatuji si jenom ruce těch dvou, které mě táhly k zemi, pak obličej dívky, která mě zachránila a....krutou realitu. Ta malá holčička tam čekala, vyčítala mi, že jsem je nepřivedla. A pak mi zanodla nehty do břicha. Nevím jak to udělala, najednou to strašně bolelo. Když jsem vedle sebe viděl Báru, napadlo mě jediné: Řekne to ve škole, udělá mi ostudu, budu za ještě většího debila než jsem.... Tím víc mě překvapilo, když se na nic neptala a vedla mě k nim domů. Připadal jsem si jako tele, blbec, nemehlo, pako.... Bydlela v malém, rodinném domku. Posadila mě do útulné kuchyňky k topení. Pořád mi byla zima, jenže topení a horký čaj, který do mě lila, to nejspíš nespraví.
,,Je ti líp?" zeptala se. Vypadala ustaraně. Ona? Nemožné. Patřila mezi nejoblíbenjěí lidi na škole, všichni se jí vtírali a dali by nevím co, aby mohli sedět na obědě s ní. A teď by se bála o mě? Vždycky mi nadávala, někdy dokonce spory vyvolávala. Přestože mi bylo snad ještě hůř, než předtím, kývl jsem. ,,To bude nějaká vyróza....brácha to měl taky."
,,Hmmm...." kousl jsem se do rtu, možná jsem tím chtěl zastavit drkot zubů, ale místo toho jsem ucítil v puse sladkou chuť krve. Zvedla se, odešla do obýváku a pak zase přišla, s dekami a košilemi.
,,Zabal se do toho, úplně se klepeš..." podala mi je. Vděčně jsem se do nich zachumlal. ,,V těch košilích půjdeš domu, nenechám tě jít se zimnicí v tričku."
,,S tim už stejně nic nenaděláš...." zavrtěl jsem hlavou. ,,Jestli už jsem něco chytnul, tak to nevyženeš dekama. Holt si to budu muset přetrpět, jako všichni. Jestli to bude celou dobu jenom zimnice, tak je to ještě dobrý."
,,Ty taky mluvíš, jo?" zasmála se.
,,Jak kdy." pokrčil jsem rameny.
Nakonec jsem domů opravdu odešel v těch košilích, přišel jsem si jako sněhulák na poušti. Všude okolo bylo sucho, lidé chodili v tílkách a kraťasech a mě byla zima. Co se se mnou děje? To ta holka? Usínal jsem s rozsvícenou lampičkou a se strachem otevřít oči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama